B2B

Čo to znamená

B2B znamená business-to-business, čo opisuje vzťah medzi dvoma firmami, pričom jedna firma predáva svoje produkty alebo služby druhej firme, teda keď jeden podnik uskutočňuje obchod s iným. 

Viac info

My máme riešenia aj pre tieto tipy obchodov, ktorými sú personalizované, funkčné a rýchle B2B portály. Jednou z výhod je, že B2B e-shop minimalizuje chyby, ktoré vznikajú pri tradičných objednávkach a šetrí náklady na reklamáciu či vrátenie tovaru a mnoho ďalších. B2B trh sa stáva čoraz dôležitejším pre globálne hospodárstvo a zahŕňa rôzne odvetvia, ako napríklad automobilový priemysel, informačné technológie, energetiku a ďalšie.

V ui42 poskytujeme aj komplexné B2B riešenia, optimalizované pre efektívny predaj a prispôsobené vašim požiadavkám, ako aj požiadavkám samotným zákazníkom.

Distribučné kanály B2B predaja

Amazon je u nás asi najznámejší medzinárodný e-shop s pobočkami vo viacerých krajinách sveta, z toho je polovica v Európe.  Amazon umožňuje predávať produkty aj formou priameho predaja koncovým zákazníkom ako aj veľkoobchod čiže B2B. Ako jediný ponúka aj možnosť využiť svoje sklady a doručovanie.

Alibaba je zase najväčší medzinárodný e-shop v Ázii, ktorý ponúka len B2B predaj cez veľkoobchod, cez ktorý môžete predávať svoje produkty aj vy. Musíte byť však veľkovýrobca nejakého produktu. Na Alibabe bežné e-shopy tovar skôr nakupujú než predávajú. Aliexpress je sesterský e-shop, ktorý predáva tovar koncovým používateľov, ten však neumožňuje predaj tovaru iným predajcom.

eBay je pôvodom americký e-shop s pobočkami po celom svete vrátane Európy. Začínal ako aukčný portál pre použitý tovar, ktorý sa voľakedy predával a nakupoval v bazároch. V súčasnosti eBay okrem použitého tovaru ponúka aj predaj nových produktov za pevné ceny, čo je príležitosť pre export online predaja. Na eBay sa dá predávať aj formou veľkoobchodu. eBay je teda platforma na online predaj, ktorá umožňuje všetky tri doteraz spomínané formy predaja. Na rozdiel od Amazonu však eBay nezabezpečuje logistiku, t.j. sklady a doručovanie. Predaný tovar musíte zákazníkom doručiť sami.

Konzultácia zadarmo

S čím by ste potrebovali pomôcť?

Vyberte všetky možnosti, ktoré sa vás týkajú

Potrebujete ešte s niečím pomôcť?

Vyberte si ďalšiu oblasť

Zanechajte nám na vás kontakt

Formulár bol úspešne odoslaný.