Matomo

Čo to znamená

Matomo (predtým Piwik) je analytický nástroj na báze open-source, ktorý umožňuje webovým majiteľom sledovať a analyzovať návštevnosť svojich webových stránok. Matomo je plne vlastnené a spravované, čo znamená, že weboví majitelia majú kontrolu nad svojimi údajmi o návštevnosti.

Viac info

Matomo je analytický nástroj na báze open-source (vo verzii On-Premise). Do jeho vývoja aktualizácií teda zasahuje odborná komunita, ktorá reflektuje na konkrétne problémy a hľadá riešenia, ako nástroj neustále posúvať vpred. Podobne, ako je to v prípade Google Analytics, aj Matomo do detailov odpovedá na informácie o návštevníkoch stránky. Zaznamenáva a vyhodnocuje ich interakciu s webom a vďaka množstvu analýz a reportov vytvára dôležitú oporu pre data-driven rozhodnutia v online biznise.

Matomo Analytics však rozhodne nepatrí medzi nejaké neoťukané novinky. Pre tých, ktorí s dátami pracujú dlhšie, ho môžete poznať aj pod názvom Piwik, ktorý sa rebrandom v roku 2018 zmenil na aktuálne Matomo. Nepopierateľnou výhodou a dôvodom, prečo Matomo využíva momentálne takmer milión webov je vlastníctvo dát. Aké sú jeho ďalšie výhody a rozdiely medzi Matomo a Google Analytics si môžete prečítať v našom blogovom článku.

Konzultácia zadarmo

S čím by ste potrebovali pomôcť?

Vyberte všetky možnosti, ktoré sa vás týkajú

Potrebujete ešte s niečím pomôcť?

Vyberte si ďalšiu oblasť

Zanechajte nám na vás kontakt

Formulár bol úspešne odoslaný.