ERP systém

Čo to znamená

ERP je skratka pre Enterprise Resource Planning, ktorá označuje softvérový systém, ktorý slúži na integráciu a správu všetkých dôležitých oblastí podnikania.

Viac info

Cieľom ERP je poskytnúť podniku komplexný prehľad o jeho operačných a finančných aktivitách, zároveň mu umožniť efektívnejšie riadenie svojich zdrojov. ERP systémy sú často využívané veľkými a stredne veľkými podnikmi, pričom sú jedným z kľúčových nástrojov na zlepšenie efektívnosti a konkurencieschopnosti podniku.

Vlastnosti a texty k produktom v ERP systéme

Mnohé informácie o produktoch, napríklad rozmery, materiál, farby alebo veľkosť sú uložené na produktových kartách v produktovom katalógu v ERP (angl. Enterprise Resource Planning), čiže systéme na plánovanie podnikových zdrojov. Veľa z nich je potrebných aj v e-shope a tak sa zvyčajne príprava obsahu redukuje na import informácii z ERP softvéru. Pri rozbehu e-shopu však odporúčame nečakať na fungujúce prepojenie medzi e-commerce CMS a ERP systémom ale prvú sadu produktov pripraviť v XLS tabuľke. Bude to rýchlejšie a skôr zistíte, ktoré informácie ešte chýbajú a potrebujete ich napísať sami. V každom e-shope zistíte, že viaceré dôležité informácie o produktoch nemáte pripravené.

Zrejme najdôležitejšou vlastnosťou alebo textom k produktu je okrem názvu, kategórie a fotografie jeho popis. Začnite s jednoduchým textom, myslite pritom na potenciálneho zákazníka, ktorý očakáva presné a stručné informácie bez zbytočného reklamného balastu. 

Jednoduchý sklad v ERP systéme

Jednoduchý skladový systém poskytujú aj niektoré e-commerce CMS, no ponúkajú len základné funkcie pre evidenciu tovaru a vybavovanie objednávok, ktoré môžu malému e-shopu stačiť na rozbeh. Pri raste e-shopu sa nevyhnete tomu, aby ste mali vlastný ERP systém. Jeho súčasťou je sklad ale aj objednávky, faktúry, platby a prípadne ďalšie časti potrebné na beh e-shopu. Môžete si vybudovať vlastný ERP alebo si vybrať z hotových, ktoré väčšinou ponúkajú softvérové firmy s produktami v oblasti účtovníctva a ekonomiky. V obidvoch prípadoch je dôležité prepojenie medzi ERP a e-commerce CMS. 

10 krokov, ako prepojiť CMS s ERP systémom

Kontaktujte nás

Naša agentúra sa riadi pravidlami a princípmi Férového tendra.

Konzultácia zadarmo

S čím by ste potrebovali pomôcť?

Vyberte všetky možnosti, ktoré sa vás týkajú

Potrebujete ešte s niečím pomôcť?

Vyberte si ďalšiu oblasť

Zanechajte nám na vás kontakt

Formulár bol úspešne odoslaný.