Alza

Čo to znamená

Alza je jeden z najväčších online predajcov elektroniky a spotrebnej techniky v Českej republike a na Slovensku, a radí sa k takzvanej prvej generácii eshopov. Okrem elektroniky a spotrebnej techniky ponúka aj široký sortiment produktov z rôznych ďalších kategórií ako sú hračky, športové potreby, záhradná technika, kozmetika a mnoho ďalších. Alza okrem eshopu ponúka svojím zákazníkom kiosky, predajne, výdajné miesta aj Alzaboxy, ktoré fungujú ako výdajné miesta aj pre iné eshopy využívajúce sieť Alzaboxov, ktorý už viac ako 1800. Najnovšie ponúka aj vlastnú  B2B marketplace platformu, ktorá sa volá Alza Trade. 

Viac info

Čo stojí za úspechom internetového obchodu Alza?

Alza sa radí k takzvaným eshopom prvej generácie a teda veľmi zjednodušeným vysvetlením je - načasovanie. Treba si uvedomiť, že eshopy, ktoré vznikajú dnes, sú už patriace tretej generácii a bojujú s obrovskou konkurenciou.

Začiatky Alzy sa píšu niekedy medzi rokmi 1994 - 1998, pričom úplne na začiatku fungovala ešte ako fyzická osoba. Významné postavenie najmä v Českej republike si začala budovať v roku 1998. Málokto si pamätá, že Alza sa rozšírila aj na Slovensko už v roku 2004. Postupne rozširovala svoje produktové portfólio, systematicky budovala brand a využívala potenciál, ktorý v tom čase na trhu ešte nebol obsadený. 

V roku 2015 otvorila pri Senci veľké logistické centrum. V roku 2021 otvorila veľkú predajňu a showroom v Bratislave.

Hlavné výhody nakupovania na Alza

Alza patrí k popredným eshopom, ktoré na prvé miesto kladú zákaznícku spokojnosť (CX) a v tomto smere sú medzi mnohými expertami a podnikateľmi právom považovaní za trendsetterov a inšpirátorov.

Alza je známa na základe veľmi pozitívnej zákazníckej skúsenosti na webe, rýchlej možnosti nákupu, využívaní dát pre personalizáciu, AlzaDrive čiže nákup z pohodlia auta, doručenie do AlzaBoxov do 24 hodín, rýchlej možnosti refundácie a reklamácie, produktu Alza+ (čo je prémiový účet pre B2C a B2B) a najnovšie aj vďaka vlastnej marketplace platforme Alza Trade, ktorá je zatiaľ dostupná v Českej republike, kde spája už viac ako 1000 eshopov a dodávateľov.

Alza Trade , marketplace od Alzy

Alza Trade je jeden z mnohých marketplace riešení, ktoré v poslednom čase vznikli.

Čo ponúka Alza Trade narozdiel od iných marketplaces?

  • 5 miliónov aktívnych zákazníkov
  • Špičková dopravná infraštruktúra s pobočkami a AlzaBoxmi po celej ČR.
  • Jednoduché napojenie na váš e-shop a zákaznícka podpora nonstop.

Konzultácia zadarmo

S čím by ste potrebovali pomôcť?

Vyberte všetky možnosti, ktoré sa vás týkajú

Potrebujete ešte s niečím pomôcť?

Vyberte si ďalšiu oblasť

Zanechajte nám na vás kontakt

Formulár bol úspešne odoslaný.