Adwords

Čo to znamená

Google AdWords (dnes známy ako Google Ads) je platforma od Google, ktorá umožňuje inzerentom vytvárať a zobrazovať reklamu v internetovom vyhľadávači Google a jeho ďalšom ekosystéme.Platforma je bezplatná a inzerenti platia len za rozpočet, ktorý minú v reklame.

Google Ads - Wikipedia

Viac info

Ako funguje Google Ads (Google Adwords)?

Google zobrazuje reklamu ľuďom, ktorí niečo hľadajú alebo sa nachádzajú v obsahovej sieti (Google Display Network), ktorá je prepojená s reklamným systémom Google Ads.

Postup:

  1. Nahrajte do systému podklady k reklame (texty, obrázky, videá a iné).
  2. Určite cielenie na konkrétne publikum.
  3. Nastavte bidovaciu stratégiu a kľúčové slová, na ktoré sa bude reklama zobrazovať.

Platforma funguje ako aukčný systém a zároveň na princípe platby za preklik (PPC, resp. pay-per-click). To znamená, že platíte len v prípade kliknutia na reklamu. O tom, ktorá reklama sa zobrazí, rozhoduje aukčný systém.

V prípade bidovania musíte určiť, koľko ste ochotní zaplatiť za preklik na webstránku (bid). Objem minutých peňazí kontrolujete cez denný rozpočet na reklamu.

Cena za preklik (CPC, Cost per Click) závisí na viacerých faktoroch, ako je konkurenčnosť kľúčového slova alebo kvalita a kreatíva Google reklamy.

Sponzorované (reklamné) výsledky sa vo vyhľadávaní zobrazujú ako prvé.

Výhody Google Ads (Google Adwords) pre e-commerce

  • Zvýšená viditeľnosť firmy a značky vo výsledkoch vyhľadávania, čo vedie k vyššiemu počtu preklikov od potenciálnych zákazníkov.
  • Možnosť cielenia reklamy len na vašu cieľovú skupinu na základe kľúčových slov, demografických parametrov alebo lokality.
  • Rozsiahly systém na sledovanie a vyhodnocovanie úspešnosti kampaní v Google Ads (Google Adwords). Môžete sledovať prekliky, konverzie a optimalizovať reklamu s cieľom zvýšiť návratnosť investície (Return of Investment, ROI).
  • Možnosť remarketingu návštevníkov, ktorí už navštívili web.

Konzultácia zadarmo

S čím by ste potrebovali pomôcť?

Vyberte všetky možnosti, ktoré sa vás týkajú

Potrebujete ešte s niečím pomôcť?

Vyberte si ďalšiu oblasť

Zanechajte nám na vás kontakt

Formulár bol úspešne odoslaný.