Používanie sociálnych sietí za účelom marketingu

Používanie sociálnych sietí za účelom marketingu

Ako predávať na sociálnych sieťach aby ste neotrávili svojich zákazníkov? 

1. Nebuďte príliš predajní

Áno vieme, ako predajca venujete čas, energiu a peniaze do sociálnych sietí nie pre zábavu, ale s vidinou zisku. Aj tu však platí staré známe príslovie ktoré vraví, že trpezlivosť ruže prináša a na dobré veci sa oplatí čakať. Svoju pozornosť môžete upriamiť na získavanie nových sledovateľov. Toto úsilie sa vám časom odrazí v dosahu vašich reklám a v návratnosti investícií. O svojich sledovateľov môžete ale veľmi rýchlo prísť. Tento scenár vás čaká ak nebudete na svojom sociálnom kanály zverejňovať nič iné, len obsah zameraný na propagáciu.  

Namiesto toho sa zamerajte na budovanie vzťahu s vašimi sledovateľmi, ktorý sa môže prehĺbiť a časom viesť k vyšším predajom. Na toto vám postačí použiť sociálne reklamy na budovanie povedomia o značke a podporu predaja. Medzitým váš organický obsah buduje lojalitu k značke a umiestňuje vás ako zdroj, ktorý môžete navštíviť vo svojom výklenku.

Dobrým prístupom je dodržiavať pravidlo 80-20. Prevažná väčšina vášho obsahu – 80 % – by mala baviť a informovať vaše publikum. Iba 20 % by malo priamo propagovať vašu firmu.

2. Použite sociálne médiá na replikáciu interakcií v obchode

V prvých dňoch pandémie nakupovanie v obchode neprichádzalo do úvahy. Elektronický obchod sa stal záchranným lanom pre všetko od nábytku po toaletný papier a zachránil maloobchodný trh v USA pred poklesom.

V roku 2021 elektronický obchod predstavoval 15,3 % celkových maloobchodných tržieb v USA, čo je údaj, ktorý eMarketer predpovedá , že do roku 2025 vzrastie na 23,6 %. Stručne povedané, kupujúci, ktorí si zvykli na online nakupovanie, pokračujú v nakupovaní online aj po opätovnom otvorení maloobchodných predajní.

To znamená menej príležitostí na osobné interakcie so zákazníkmi. Samozrejme, tieto interakcie sú často hnacím motorom lojality zákazníkov a zvýšenej hodnoty nákupu. Osobný nákup poskytuje známu skúsenosť so značkou. A obchodní partneri môžu zákazníkom pomôcť nájsť tie správne produkty.

Sociálne nástroje umožňujú značkám znovu získať niektoré z kľúčových osobných mojo prostredníctvom stratégií, ako sú:

  • ukážky produktov na Instagram Stories
  • osobnú asistenciu pri nakupovaní vo Facebook Messengeri
  • živé spoločenské nákupné akcie

3. Zapojte svoje publikum

Sociálne médiá nie sú billboard – musíte sa spojiť s publikom, aby ste vytvorili skutočne sociálny a pozitívny zážitok.

Reagovanie na komentáre k vašim príspevkom na sociálnych sieťach má množstvo výhod, od podpory lojality k značke až po vysielanie pozitívnych signálov do algoritmov sociálnych médií . Angažovanosť vám tiež dáva príležitosť spoznať svojich zákazníkov vo veľkom tak, ako by ste to nikdy nedokázali v kamennom obchode.

Potrebujete pomôcť so sociálny sieťami?

Kontaktujte nás na sales@ui42.com  

 

Prečítajte si tiež