Výhody reklamy na Facebooku a Instagrame

Výhody reklamy na Facebooku a Instagrame

Ako môže pomôcť Facebook či Instagram môjmu projektu? Možno si myslíte, že odpoveď poznáte, a že marketéra na to nepotrebujete. Vyznáte sa ale v možnostiach, ktoré vám sociálne siete ponúkajú? Už dávno to nie je len o písaní príspevkov a pridávaní cool obrázkov. Propagácia na sociálnych sieťach je k rastu biznisu potrebná aj vo forme PPC, tak ako ich poznáte z Google.

Na číslach záleží

Keď hovoríme o “sockách”, stále ide primárne o Facebook. Hoci sa o časť pozornosti musí deliť s konkurenciou, so svojimi takmer tromi miliardami aktívnych používateľov je najväčším hráčom na trhu, pričom integrovaný Instagram má 2 miliardy užívateľov. Sú spolu súčasťou spoločnosti Meta a poskytujú atraktívne možnosti propagácie takmer v každom odvetví, a zdieľajú i veľké množstvo funkčných prvkov. Ako sa teda rozhodnúť, ktorý kanál je ideálny práve pre váš komunikačný zámer?

Záujem o Facebook síce mierne klesá, ale to sa nedá povedať o komerčnom potenciále Instagramu, ktorý sa vyvíjal ako vizuálne orientovaná platforma. Najpočetnejšou skupinou používateľov Instagramu sú ľudia vo veku od 18 do 29 rokov, pričom zhruba 67-percentná časť tejto vekovej kategórie je na ňom aktívna. Viac než 80 % používateľov ho využíva na vyhľadávanie produktov a služieb, a väčšina používateľov so značkami pravidelne interaguje.

…ale nie sú všetko

Počet návštevníkov však nie je jediným dôležitým ukazovateľom, a to isté platí o vašich obratoch, ktoré bez prepracovanej stratégie možno vyletia len jednorázovo. Dlhodobé zotrvávanie v povedomí užívateľov je presne to, na čo potrebujete sociálne médiá. Sú to vaše nákupné centrá - návštevníci do vašej predajne nevstúpia každý deň, ale výklad im zostáva v pamäti. Ak to podceníte len preto, že takéto výsledky neviete presne merať, možno sa budete o rok čudovať, prečo už nemáte výsledky žiadne.

Je (skoro) pre každého

Facebook od svojich začiatkov prešiel množstvom zmien, pričom rozširoval možnosti propagácie. Hoci jeho reputácia nie je vždy dobrá, nespornou výhodou ostáva vysoká návštevnosť rôznych demografických kategórií a možnosť podrobného cielenia. Takže pri správnom cielení vieme osloviť či už staršiu zanietenú pestovateľku orchideí, rozvedeného opravára plynových kotlov, ako aj mladú mamičku, ktorá práve rozbieha biznis.

Reklamu viete zamerať na rôzne ciele, či už chcete zvýšiť povedomie o značke, priviesť ľudí na stránku, získať nových fanúšikov alebo nalákať klienta na nákup. Rozpočet môže byť hoci aj jedno euro denne, preto si prídu na svoje aj začínajúce podniky. Pomocou štatistík marketér monitoruje pokrok a optimalizuje kampane, a áno - dobrý marketér dokáže s tými pár eurami osloviť desaťtisíce tých správnych ľudí, a to čo najefektívnejšie.

Výsledok je jasný

Možností na sociálnych sieťach je mnoho, a ak sa o ne pripravíte, zostane vo vašom marketingovom pláne medzera. Niekoho môže odradiť kritika voči Facebooku, či už ide o ochranu maloletých, súkromie používateľov či absolútne dominantné postavenie na trhu. Meta musí s týmito výzvami ďalej bojovať, no pre vás je pri budovaní firmy voľba jasná - modrý gigant vám môže byť užitočným, nech už je váš súčasný cieľ akýkoľvek.

Potrebujete pomôcť s reklamou na Facebook či Instagrame?

Kontaktujte nás na sales@ui42.com  

 

Prečítajte si tiež