Hoax

Čo to znamená

Hoax je výraz, ktorý označuje nepravdivé, klamlivé alebo zavádzajúce informácie, ktoré sa šíria prostredníctvom rôznych médií a najmä internetu.

Viac info

HOAX je termín označujúci klamstvo, podvod alebo falošnú správu, ktorá sa šíri s cieľom klamať, manipulovať verejnosť alebo vytvárať nepravdivý dojem. HOAXy sa často objavujú na internete, v e-mailoch, sociálnych médiách alebo iných médiách a môžu obsahovať nepravdivé informácie, zavádzajúce titulky alebo zmanipulované obrazy s cieľom podnietiť emócie, dezinformovať alebo vyvolať paniku. Je dôležité byť obozretný voči HOAXom a overovať informácie pred ich šírením, aby sme zabránili šíreniu nepravdivých alebo klamlivých správ.

Cieľom hoaxu je často podviesť ľudí a zasiahnuť do verejného mienenia, napríklad prostredníctvom dezinformácií, falošných správ alebo konšpiračných teórií. Hoaxy sa často šíria prostredníctvom sociálnych médií, e-mailov alebo falošných novinových portálov. Väčšinou sú vytvorené s cieľom šíriť strach, nenávisť alebo rozdeliť sociálne skupiny, môžu byť motivované aj finančnými záujmami. Je dôležité byť opatrný pri šírení informácií a skontrolovať ich pravdivosť, najmä v prípade, že sa zdajú neobvyklé alebo kontroverzné. Existuje mnoho nástrojov a zdrojov, ktoré môžu pomôcť overiť pravdivosť informácií a zabrániť šíreniu hoaxov.

Kontaktujte nás

Naša agentúra sa riadi pravidlami a princípmi Férového tendra.
Ďakujeme za odber!
Čoskoro dostanete náš newsletter.
Ups! Tento email už je registrovaný
Email už máme v databáze, skontrolujte si schránku alebo použite iný mail
Ups! Tento email je nesprávny
Email nemá správny formát
Ups! Neznáma chyba
Prosím, skúste to neskôr

Konzultácia zadarmo

S čím by ste potrebovali pomôcť?

Vyberte všetky možnosti, ktoré sa vás týkajú

Potrebujete ešte s niečím pomôcť?

Vyberte si ďalšiu oblasť

Zanechajte nám na vás kontakt

Formulár bol úspešne odoslaný.