Hashtag

Čo to znamená

Hashtag je populárny symbol "#" používaný hlavne na sociálnych sieťach. Označuje kľúčové slovo, podľa ktorého môžeme vyhľadávať obsah konkrétneho média, súboru alebo textu. V slovenčine sa hashtagu hovorí mriežka alebo krížik.

Viac info

Pracovanie s hashtagom S #hashtagom pracujeme najmä na sociálnych sieťach, ako sú Linkedin Twitter, Instagram, Pinterest a v obmedzenom rozsahu aj na Facebooku. Na Twitteri sa mriežkou označujú témy alebo skupiny ľudí, na Instagrame hashtagy popisujú obsah fotografie, a na Pintereste sa takto označuje vložený obsah pinu. Po kliknutí na hashtag sa zobrazia piny, ktoré ho obsahujú, alebo je dané slovo z hashtagu zahrnuté v popise pinu. Na Facebooku mriežky nemajú veľký význam a sú menej používané.

Ako napísať hashtag

Existuje niekoľko spôsobov, ako napísať symbol hashtag, teda mriežku:

 1. Najjednoduchší spôsob je použiť pravý Alt (Alt Gr) v kombinácii s klávesou X, teda Alt Gr + X = #.
 2. Ďalší spôsob zahŕňa využitie troch kláves, a to Ctrl + ľavý Alt + X.
 3. Tento spôsob vyžaduje numerickú klávesnicu. Stlačte a podržte ľavý Alt a zároveň na numerickej klávesnici zadávajte číslo 35.
 4. Ak máte na svojom zariadení len anglickú klávesnicu, postačí vám kombinácia ľavý Alt + Shift + š (klávesa v ľavej hornej časti klávesnice, kde nájdete aj symbol číslice 3 a mriežky).

Mriežka # v URL

Mriežku, resp. hashtag, môžeme nájsť aj v URL adrese stránky. Prítomnosť # značí JavaScript, ktorý vyhľadávače prechádzajú obmedzene a nespoľahlivo. V oblasti SEO sa problémy s mriežkou riešia napríklad pri filtrovaní v e-shopoch. Predtým platilo, že u nedôležitých filtrov, ktoré sme nechceli mať v indexe, sa na konci URL vypisoval symbol # a roboti vyhľadávačov takýto obsah neprechádzali. V priebehu času toto tvrdenie prestalo platiť, pretože Google sa za mriežky dostal. V súčasnej dobe platí odporúčanie používať pre filtráciu iné parametre v URL (napríklad otáznik).

Hashtag na klávesnici

Hashtag na klávesnici sa píše pomocou znaku '#' umiestneného pred slovom alebo frázou, ktorú chcete označiť alebo zaradiť do konkrétnej témy. Hashtagy na klávesnici sa často používajú na sociálnych médiách na označenie príspevkov témami a umožňujú ľuďom jednoduché vyhľadávanie obsahu s rovnakým označením.

Tlačidlo pre hashtag na klávesnici sa nachádza väčšinou na klávesnici vedľa klávesy Enter alebo pod klávesou Esc a býva označené symbolem '#' alebo '£'. Používanie hashtagov na klávesnici je spôsob, ako prispievať k organizovanosti obsahu na internete a uľahčiť používateľom nájdenie súvisiacich informácií.

Pri vytváraní hashtagu na klávesnici by ste mali dbať na to, aby bol jednoduchý, relevantný a ľahko zapamätateľný pre cieľovú skupinu.

príklad ako použiť hastag:

  Kontaktujte nás

  Naša agentúra sa riadi pravidlami a princípmi Férového tendra.

  Konzultácia zadarmo

  S čím by ste potrebovali pomôcť?

  Vyberte všetky možnosti, ktoré sa vás týkajú

  Potrebujete ešte s niečím pomôcť?

  Vyberte si ďalšiu oblasť

  Zanechajte nám na vás kontakt

  Formulár bol úspešne odoslaný.