Brand awareness

Čo to znamená

Brand awareness v slovenčine znamená povedomie o značke. Tento pojem opisuje stupeň, v ktorom sú ľudia oboznámení s danou značkou, jej produktami alebo službami.

Viac info

Brand awareness zahŕňa nielen znalosť značky, ale aj asociácie, ktoré si ľudia spájajú s danou značkou a jej produktami. Zvýšenie brand awarenessu je dôležité pre úspešnosť značky, pretože pomáha zvyšovať dôveru a lojalitu zákazníkov, taktiež pomáha v boji proti konkurencii. Firmy môžu zvýšiť povedomie o svojej značke prostredníctvom rôznych marketingových aktivít, ako sú reklamné kampane, sociálne siete, PR aktivity a ďalšie.

Brand awareness

Budovanie povedomia o značke (angl. brand awareness) je dlhodobý proces, ktorý je ideálne začať priamo pri práci ľudí v e-shope. Potom sa oveľa jednoduchšie komunikuje značka navonok. O jej komunikácii  sme písali v kapitolách o online marketingu na sociálnych sieťach, najmä na Facebooku a v časti o obsahovom marketingu. Aj budovanie značky je aktivita, ktorú je lepšie rozbehnúť a konzultovať s odborníkmi.

Identita značky a vizuálny dizajn

Ak máte jasnú charakteristiku značky, podľa nej pripravíte identitu značky (angl. brand identity), ktorá zahŕňa okrem samotnej značky aj logo, dizajn manuál ako aj spôsob, akým komunikujete so zákazníkmi. Ak identitu značky nemáte, postupne si ju vytvoríte. Dôležité je, aby váš obsah (texty, obrázky, fotky, videá) boli vizuálne aj textovo konzistentné a adekvátne pre vašu cieľovú skupinu. Jednoducho, ak si pozriete niekoľko príspevkov toho istého e-shopu, tak musí byť na prvý pohľad jasné, že patria k sebe.

Veľmi často je postup opačný. Logo a dizajn manuál už dávno existujú a debata o značke nastane až neskôr. Pri tomto postupe sa stáva, že výsledkom debaty o budovaní značky je aj nevyhnutnosť zmeniť logo a dizajn manuál, niekedy aj samotný názov e-shopu. 

Konzultácia zadarmo

S čím by ste potrebovali pomôcť?

Vyberte všetky možnosti, ktoré sa vás týkajú

Potrebujete ešte s niečím pomôcť?

Vyberte si ďalšiu oblasť

Zanechajte nám na vás kontakt

Formulár bol úspešne odoslaný.