UX v ui42

Najrýchlejší spôsob k lepším výsledkom

UX audit

UX audity sú založené na skúsenostiach našich konzultantov, ktorí sa webom a ich návrhu venujú od roku 1997. Použiteľnosti sa intenzívne venujeme od roku 2008. Pozorovali sme pri práci s webmi, e-shopmi a mobilnými aplikáciami už viac ako 500 používateľov.

Pri usability audite prechádzame detailne celý web, e-shop, aplikáciu alebo jej časť, ktorá je predmetom analýzy (napr. proces objednávky v e-shope). Existujúci stav porovnávame s odporúčaniami a analyzujeme veľa ďalších aspektov podľa vlastných skúseností. Vďaka nezávislému auditu vieme často vyriešiť interné problémy s návrhom webu, živým webom alebo jeho redizajnom.

Audit sa dá spraviť v každej fáze návrhu, od úvodných skíc a wireframov, cez funkčné prototopy, weby pripravené na spustenie až po už fungujúce živé weby. Audit vie v každej fáze identifikovať miesta, ktoré sa dajú zlepšiť.

Výsledkom usability auditu je usability report so zisteniami zoradenými podľa priorít. Najhodnotnejšou časťou sú odporúčania na opravu zistení a návrhy na vylepšenia webu, e-shopu alebo aplikácie.

Vďaka spolupráci so zahraničnými UX odborníkmi vieme zabezpečiť UX audity aj pre iné jazykové verzie.