YouTube

Čo to znamená

YouTube je najväčšia online platforma pre zdieľanie videí na svete. Poskytuje používateľom možnosť nahrávať, sledovať a zdieľať videá na rôzne témy, od hudby a filmov až po vzdelávanie a zábavu. YouTube je tiež významnou platformou pre marketing a reklamu.

Viac info

YouTube má obrovskú používateľskú základňu. V roku 2023 malo YouTube viac ako 2 miliardy aktívnych používateľov mesačne. To predstavuje obrovský potenciál na oslovenie veľkého množstva ľudí, a teda príležitosť pre marketing a reklamu.

YouTube ponúka rôzne typy reklamy, ktoré firmy môžu prispôsobiť svojim potrebám. Je len na firme a na konkrétnom obsahu, ktorý typ reklamy na Youtube si vyberie.

Preskočiteľné reklamy

Tieto reklamy sa zobrazujú pred, počas alebo po videu. Užívatelia ich môžu preskočiť po 5 sekundách.

Nepreskočiteľné reklamy

Tieto reklamy sa zobrazujú pred, počas alebo po videu a nemožno ich preskočiť.  Trvajú maximálne 15 sekúnd.

Reklamy v banneroch

Tieto reklamy sa zobrazujú na bočnej alebo spodnej strane obrazovky počas prehrávania videa.

Reklamy v rámci videí

Tieto reklamy sú súčasťou samotného videa. Môžu byť umiestnené na začiatku, v strede alebo na konci videa. Reklamy v rámci videí môžu byť rôznych dĺžok, od 5 sekúnd až po 30 sekúnd.

YouTube ponúka taktiež aj údaje o výkone reklamy. Firmy môžu pomocou týchto údajov o výkone reklamy sledovať, ako ich reklamy fungujú. Tieto údaje im môžu pomôcť zlepšiť efektivitu svojich marketingových kampaní.

Vďaka týmto faktorom je YouTube veľmi efektívnou platformou pre marketing a reklamu. Firmy môžu prostredníctvom YouTube osloviť veľké množstvo ľudí a sledovať, ako ich reklamy fungujú, napríklad aj AB testovaním.

Konzultácia zadarmo

S čím by ste potrebovali pomôcť?

Vyberte všetky možnosti, ktoré sa vás týkajú

Potrebujete ešte s niečím pomôcť?

Vyberte si ďalšiu oblasť

Zanechajte nám na vás kontakt

Formulár bol úspešne odoslaný.