Dropshipping

Čo to znamená

Dropshipping - Revolučná distribučná metóda pre váš online obchod!

Dropshipping je inovatívny spôsob distribúcie, pri ktorom prevádzkovateľ online obchodu nepotrebuje vlastné skladové priestory. To je umožnené tým, že výrobca alebo veľkoobchod posielajú tovar priamo zákazníkom konkrétneho online obchodu.

Viac info

Ako funguje Dropshipping?

  1. Prevádzkovateľ online obchodu uzavrie dohodu s veľkoobchodom alebo výrobcom, ktorý umožňuje dropshipping.
  2. Veľkoobchod pošle prevádzkovateľovi XML datový feed. Tento si vyberie produkty, importuje ich do svojho online obchodu a stanoví maloobchodnú cenu.
  3. Keď zákazník nakúpi v online obchode, obchodník zaplatí veľkoobchodnú cenu a veľkoobchod odošle tovar priamo zákazníkovi. Informácie o zásielke na balíku naznačujú, že položka bola zakúpená v online obchode obchodníka, nie vo veľkoobchode. Prevádzkovateľ online obchodu obvykle získava zisk vytvorený rozdielom medzi veľkoobchodnou a maloobchodnou cenou. Zároveň odpadajú náklady na pracovnú silu a sklad, ktoré by obchodník musel platiť, ak by nespoliehal na dropshipping. Taktiež spracovanie faktúr a reklamácií je v kompetencii prevádzkovateľa online obchodu, keďže objednávky sú priradené konkrétnemu internetovému obchodu.

Rozdiel oproti jednoduchému posielaniu objednávok

Dropshipping sa často zamieňa s jednoduchým posielaním objednávok, pri ktorom prevádzkovateľ online obchodu dostáva len predom stanovenú províziu za predaný tovar. Tento model však nie je zďaleka tak výhodný a neponúka obchodníkovi potrebnú podnikateľskú slobodu.

Pre koho je vhodný Dropshipping?

Dropshipping je ideálne riešenie pre menšie alebo novovzniknuté online obchody, ktorých majitelia nemajú vlastné skladové priestory alebo dostatočný počet pracovníkov na odosielanie objednávok. Vďaka dropshippingu sa môže obchodník sústrediť na propagáciu svojho online obchodu, získavanie nových zákazníkov a zvyšovanie obratu. Dodávateľa pre svoje produkty môžete nájsť tu.

Príklad: Predstavte si, že prevádzkujete online obchod s ručne vyrábaným šperkami. Vďaka dropshippingu môžete ponúknuť širokú škálu jedinečných produktov, aniž by ste sa museli starať o skladovanie a odosielanie. Takto sa môžete plne sústrediť na propagáciu svojho jedinečného sortimentu šperkov a úspešne rozvíjať svoje podnikanie.

Súvisiace témy: 

Konzultácia zadarmo

S čím by ste potrebovali pomôcť?

Vyberte všetky možnosti, ktoré sa vás týkajú

Potrebujete ešte s niečím pomôcť?

Vyberte si ďalšiu oblasť

Zanechajte nám na vás kontakt

Formulár bol úspešne odoslaný.