One-stop shop priniesol 110% nárast obratov

Lomax Case Study One-stop shop priniesol 110% nárast obratov

Často sa stáva, že ak klient hľadá na začiatok agentúru pre správu platených kampaní, časom potrebuje aj pomoc so SEO a sociálnymi sieťami. Nakoniec možno zistí, že by ho o krok ďalej posunul aj nový web. Vtedy je ideálnym riešením one–stop shop je agentúra. Miesto, kde klient nájde všetky potrebné služby pre svoj projekt pod jednou strechou. Výsledkom je efektívna spolupráca, ktorá vedie napríklad k vyššiemu obratu a nižším nákladom na reklamu.

Výsledky spolupráce a čísla

+ 110%

V medziročnom porovnaní obratu, čiastočne už po nasadení webstránky na CMS BUXUS, sme v rámci platených reklám v Google Ads zaznamenali nárast obratu o 110 %.

- 15%

Optimalizáciou platených kampaní sa nám podarilo dosiahnuť nižší podiel nákladov na obrate v rámci platených reklám v Google Ads.

Zadanie a ciele spolupráce 

Lomax nás oslovil v roku 2022 s funkčným, približne dvojročným e-shopom, v rámci ktorého si dovtedy riešili kampane sami. V tomto bode už požadovali profesionálne služby, ktoré by z platených kampaní vyťažili maximum. Cieľom spolupráce bolo zaradiť sa medzi najväčších e-commerce hráčov na trhu s profesionálnou vlasovou kozmetikou a potrebami. 

Hlavné oblasti spolupráce 

  • PPC kampane
  • Social media
  • SEO
  • nová webstránka na CMS BUXUS

Kľúčové medzníky spolupráce

Nastavili sme platené kampane 

Prvým krokom v rámci spolupráce bolo nastavenie, spustenie a vyhodnocovanie platených PPC kampaní, ktoré si dosiaľ klient spravoval sám. V tejto fáze sme sa zamerali len na Slovensko.

Rozšírili sme služby v performance marketingu 

Po slovenskom trhu nám klient zveril do rúk aj správu platených kampaní v ČR. Ďalším krokom boli reklamy v sociálnych sieťach a optimalizácia webu pre vyhľadávače. Vďaka širokému portfóliu služieb tak klient nemusel riešiť externého dodávateľa.

Vyťažili sme maximum z omnichannel marketingu 

Prepojením jednotlivých kanálov v rámci performance marketingu sa nám podarilo dosiahnuť skvelé výsledky. Základom bolo maximum vstupných informácií, ktoré sme dokázali pretaviť napríklad v účinnej granulácii PPC kampaní, ale taktiež v iných oblastiach. Omnichannel marketing sa aj v tomto prípade osvedčil ako účinný spôsob, ako zabezpečiť kontinuálny rast celého projektu.

Vytvorili sme nový web na CMS BUXUS 

Významným krokom bolo spustenie novej webstránky na redakčnom systéme BUXUS z dielne ui42. Dôvodom bola potreba klienta flexibilnejšie reagovať na vývoj a vytvoriť pridanú hodnotu pre zákazníka. Príkladom sú nové features na mieru, ktoré výrazne prispievajú k lepším výsledkom webu. Príkladom sú takzvané “balíčky”, vďaka ktorým klient zaznamenal nárast priemernej hodnoty objednávky. Za úspechom nového eshopu stojí nielen profesionálny web development tím, ale taktiež výrazný support od marketingového tímu, ktorý dosiaľ projekt riešil.

Vďaka one–stop shop sme zvýšili obrat a znížili náklady 

Najväčším prínosom celého projektu v našej réžii je fakt, že vďaka one–stop shop agentúre sme dokázali zabezpečiť klientovi všetky potrebné služby pod jednou strechou. Komunikácia naprieč oddeleniami (marketingové tímy, web development tímy, atď.) zabezpečila, že mohli pracovať s informáciami z prvej ruky a efektívne ich pretaviť v čo najlepší výsledok. Tým je nielen nová vyladená webstránka, ale aj čísla, ktoré sme dosiahli.

Kontaktujte nás

Naša agentúra sa riadi pravidlami a princípmi Férového tendra.

Konzultácia zadarmo

S čím by ste potrebovali pomôcť?

Vyberte všetky možnosti, ktoré sa vás týkajú

Potrebujete ešte s niečím pomôcť?

Vyberte si ďalšiu oblasť

Zanechajte nám na vás kontakt

Formulár bol úspešne odoslaný.