Prosperujúci eshop na mieru zvláda o 70% viac návštevníkov

Ahooy Case Study Prosperujúci eshop na mieru zvláda o 70% viac návštevníkov

Kto je Ahooy?

Ahooy je e-shop s bohatým sortimentom tričiek, mikín a tašiek s unikátnym dizajnom. K jedinečnému dizajnu patrí aj jedinečný príbeh dvoch bratov – Jána a Mariána Gondovcov, ktorí svoju podnikateľskú víziu formovali za pochodu. Namiesto vankúšov s potlačou (pôvodný podnikateľský zámer), tlačia bratia z Oravy nápadité dizajny na tričká a mikiny

Najskôr vybúrali dvere, aby prebúrali všetky predsudky

Zmenou neprešiel len sortiment, ale i zárubne dverí v prvej výrobni. Tie sa totiž museli prispôsobiť tlačiarenskému stroju, ktorý sa do vchodu do budovy nezmestil. A tak sa staré dobré známe dva krát meraj a raz rež, v prípade e-shopu Ahooy mení na najprv kupuj potom búraj. A v búraní sú Gondovci skutočne šikovní. Akékoľvek predsudky typu “ďalší e-shop s potlačou” búra fakt, že Ahooy za jediný rok znásobil svoje objednávky z počtu niekoľko desiatok na niekoľko tisíc. Ako?

Spolupráca Ahooy a ui42

Pôvodný e-shop Ahooy, založený na platforme WordPress, už po krátkom čase fungovania nespĺňal požiadavky, aké na svoj nástroj predaja bratia mali. Cesta ich zaviedla do ui42. Dôvod? Gondovci hľadali silného partnera, ktorý im dvere v očakávanom raste otvorí, a nie zavrie so slovami “nedá sa”. Prvá lastovička, ktorá zo spolupráce v roku 2019 vyšla, bol základný e-shop postavený na redakčnom systéme BUXUS. Ten odstránil problém s nepostačujúcim CMS a navyše dokázal flexibilne reagovať na všetky ďalšie výzvy, ktoré sa rozhodli Ahooy spolu s ui42 pokoriť.

Čísla nepustia, klesajú v prospech rýchlejšieho webu

Za dva roky spolupráce Ahooy nabral na obrátkach. Nový e-shop na BUXUS-e musel reagovať na takmer 70%-ný nárast návštev stránky v porovnaní s predošlým obdobím. I napriek tomu sa nám podarilo znížiť priemerný čas načítania stránky aj priemerný čas odpovede servera.

- 50 %

Priemerný čas načítania stránky

- 40 %

Priemerný čas odpovede servera

Porovnanie od roka 2018 do 2021

Kľúčové body v napredovaní e-shopu Ahooy

...koniec roka 2019

Prvý zaujímavý moment zažil e-shop v momente, kedy v top sezóne roka 2019 museli bratia Gondovci vypnúť kampane už 18. decembra. S vtedajšou výrobnou technikou dosiahli totiž pomyselný strop, ktorý mohli pod náporom objednávok zvládnuť. Za mesiac tak v koncoročnej sezóne prekonali svoj celoročný priemer predajov.

...jeseň roka 2020

Zákonite tak začala vnútrofiremná optimalizácia s cieľom posilniť a inovovať výrobu a procesy okolo nej. Zahŕňala nielen nové priestory, technologické a výrobné vybavenie a nových zamestnancov, ale práve aj automatizáciu procesov okolo e-commerce riešenia. Prepojenie CMS BUXUS s ERP systémom Money S4 a štítkovacím programom Chamelleon preverilo flexibilitu redakčného systému z dielne ui42 s výborným výsledkom.

…začiatok roka 2021 a nové výzvy

V tomto období totiž páni z Ahooy zaznamenali v jednom mesiaci až 900% nárast objednávok. Poslednou bodkou, s ešte čerstvým atramentom, bol redizajn stránky so zameraním na mobilné zariadenia. Pod drobnohľadom skúsených webdizajnérov, v súlade s faktormi UX, uzrel svetlo sveta nový Ahooy. Pripravený na zahraničné mutácie a prvotnú expanziu do Čiech a Maďarska. 

V tomto období totiž páni z Ahooy zaznamenali v jednom mesiaci až 900% nárast objednávok.

Dodané služby z dielne ui42

 • Vývoj webstránky v rámci redakčného systému BUXUS
 • SEO
 • Dizajn webu
 • UI/UX Dizajn
 • Front-end programovanie (HTML/CSS)
 • Back-end programovanie (CMS BUXUS)
 • Prepojenie na ERP Money
 • Prepojenie na štítkovací systém Chamelleon
 • Webová analytika (GA)
 • Pokročilé technické SEO
 • Cenotvorba produktov, cenník na mieru
 • Automatizácia objednávok
 • Registrácia a prepis informácií
 • Hromadná objednávka

Viac o príbehu Gondovcov a vývoji e-shopu Ahooy si môžete vypočuť zo záznamu z online konferencie Website story – úspešné príbehy webov, ktoré predávajú.

Podrobnejšie štatistiky e-shopu Ahooy

Porovnanie prvého a druhého roku spolupráce Ahooy a ui42 hovorí jasnou rečou.

+ 47 %

Nárast používateľov

+ 66 %

Výnosy

Nárast návštevníkov

Výsledkom prepracovaného grafického, ale najmä používateľsky prívetivého webdizajnu (UX), sú čísla, ktoré Ahooy na BUXUS-e dosiahol už po roku spolupráce. Nárast návštevníkov, ktorí vykonali transakciu na webstránke o 54,78%

Priemerný čas načítania stránky

Čerešničkou na záver je ukazovateľ, ktorý predurčuje pre e-shop Ahooy a jeho majiteľov skvelé vyhliadky pre nadchádzajúci sezóny roka 2021. V druhom polroku totiž vieme skonštatovať, že vďaka novému dedikovanému serveru zo dňa na deň zlomovo klesol priemerný čas načítania stránky pod magické 3 sekundy.

Nenormálne postupy si vyžadujú nenormálne riešenia. Tak sa tvorí jedinečnosť

Unikátne e-commerce podnikateľské plány si vyžadujú naozaj jedinečné riešenia. V ui42 sme radi, že môžeme byť súčasťou úspešného príbehu e-shopu Ahooy. Páni z Oravy majú síce niekedy netradičné postupy (hoci už najskôr merajú, potom búrajú), no o to väčšmi je spolupráca s nimi pre naše tímy výzvou a “srdcovkou”. 


A výsledok? Moderný a funkčný e-shop s jedinečnými dizajnovými kúskami, ktorý má skvele našliapnuté aj za hranice Slovenska

Ako hodnotíte našu spoluprácu?

S chalanmi od ui42 sme počas vývoja nášho eshopu naviazali nielen profesionálny, ale zároveň aj osobný a kamarátsky vzťah. Sme v pravidelnom kontakte a práve vďaka tomu ľahšie nachádzame spôsoby, ktoré nám pomáhajú napredovať. Tím ui42 je partner, pri ktorom sa môžeme spoľahnúť na podporu nielen na domácom ale aj zahraničnom trhu.

Kontaktujte nás

Naša agentúra sa riadi pravidlami a princípmi Férového tendra.

Konzultácia zadarmo

S čím by ste potrebovali pomôcť?

Vyberte všetky možnosti, ktoré sa vás týkajú

Potrebujete ešte s niečím pomôcť?

Vyberte si ďalšiu oblasť

Zanechajte nám na vás kontakt

Formulár bol úspešne odoslaný.