Ako sme odštartovali internetovú lekáreň

Pilulka24 Case Study Ako sme odštartovali internetovú lekáreň

E-shop Pilulka24 je projekt internetovej lekárne, ktorý v roku 2012 odštartoval ako start-up z dielne ui42. V krátkom čase sa Pilulka24 raketovo etablovala na slovenskom trhu. Vznikla najväčšia internetová lekáreň s doplnkovým poradenstvom od certifikovaných magistrov.

Nominácia v súťaži Heureka ShopRoku v roku 2013 v kategórii Krása a zdravie (ako jediná lekáreň) a niekoľkonásobné umiestnenie v ďalších rokoch potvrdilo, že sa Pilulka24 stala zákazníkmi najlepšie hodnotenou internetovou lekárňou na Slovensku. Po akvizícii sa online lekáreň stala súčasťou projektu Pilulka.sk

Kľúčové medzníky spolupráce

2012 – štart projektu internetovej lekárne Pilulka24 

Online lekáreň sme spustili v júni v roku 2012 ako e-shop so sortimentom liekov, zdravotníckych pomôcok, výživových doplnkov a kozmetiky. Doplnkovou službou bolo rýchle a odborné poradenstvo do 24 hodín. E-shop zastrešoval redakčný systém BUXUS s prepojením na informačný lekárenský systém, skladové hospodárstvo a ďalšie súčasti. 

2013 – nominácia v súťaži Heureka ShopRoka 

Po krátkej existencii bol v roku 2013 projekt nominovaný v súťaži e-shopov – Heureka ShopRoka v kategórii Krása a zdravie. Ako jediná lekáreň sa tak Pilulka24 presadila ako konkurent medzi najznámejšími predajcami kozmetiky, parfémov a šperkov. O jej úspechu svedčili referencie spokojných zákazníkov, vďaka ktorým sa Pilulka24 stala najobľúbenejšou internetovou lekárňou na Slovensku.

2018 – Pilulka24.sk sa stáva Pilulka.sk

Úspešná akvizícia v roku 2018 zaradila online lekáreň Pilulka24 pod sieť tretieho najväčšieho prevádzkovateľa kamenných prevádzok a internetových lekárni v rámci Čiech a Slovenska. Zákazníci tak dnes môžu nakupovať v internetovej lekárni Pilulka.sk, ktorej spolumajiteľ deklaroval zámer nadviazať na úspech dovtedajšieho formátu. 

Špecifiká projektu Pilulka24

  • jeden z prvých slovenských e-shopov s fazetovým vyhľadávaním
  • jeden z prvých slovenských e-shopov s fulltextovým vyhľadávaním s našepkávačom
  • prepracovaný vernostný systém s množstvom benefitov
  • používateľsky vyladený responzívny dizajn pre používateľov smartfónov

Hlavné služby, ktoré sme klientovi dodávali

CMS BUXUS

CMS BUXUS

performance marketing

performance marketing

SEO

SEO

UX dizajn

UX dizajn

Výsledok projektu

Už po niekoľkých mesiacoch nabral projekt internetovej lekárne rýchly kurz. Neustále sa zvyšujúca návštevnosť a s ňou súvisiace konverzie spôsobili nárast výnosov, aký ani klient v začiatkoch neočakával.

Úspešný štart online lekárne položil základy e-commerce projektu, ktorý vyhľadávajú zákazníci dodnes. V ui42 sme hrdí, že sme, podobne ako v mnohých iných projektoch so zvučným menom, stáli v jeho začiatkoch.

Kontaktujte nás

Naša agentúra sa riadi pravidlami a princípmi Férového tendra.

Konzultácia zadarmo

S čím by ste potrebovali pomôcť?

Vyberte všetky možnosti, ktoré sa vás týkajú

Potrebujete ešte s niečím pomôcť?

Vyberte si ďalšiu oblasť

Zanechajte nám na vás kontakt

Formulár bol úspešne odoslaný.