Ako sme zlúčili troch dodávateľov pod jeden vyladený e-shop

Bezva vlasy Case Study Ako sme zlúčili troch dodávateľov pod jeden vyladený e-shop

Každé e-commerce riešenie, ktoré sa vymyká z normálu, potrebuje riešenie na mieru. Pre jedinečné online projekty, ktoré majú potenciál a chuť rásť, presne také v ui42 máme. Naše flexibilné CMS BUXUS. Ideálne vo chvíli, keď už tzv. krabica (šablónový e-shop alebo web) nestačí. Vďaka viac ako 27 ročnému vývoju dokážeme redakčný systém BUXUS dokonale prispôsobiť každému riešeniu tak, aby zvládal najnáročnejšie požiadavky na rýchlosť, extra výkon, UX dizajn, multijazyčné verzie aj prepojenie na externé systémy. A práve CMS BUXUS stojí za vynoveným e-shopom pre Bezvavlasy.

Ciele spolupráce

Spoločnosť Bezvavlasy a.s. nás oslovila s cieľom nájsť spoľahlivého partnera v rámci celej transformácie e-shopu a pridružených externých systémov. V projekte nastala zmena ERP systému, skladového hospodárstva a komplexného technického backgroundu, avšak dovtedajší krabicový e-shop narážal na neustále obmedzenia. Klient hľadal custom riešenie, ktoré dokáže bez problémov obslúžiť zákazníka v B2B aj B2C zóne, reagovať na prepojenia s externými systémami a zároveň spĺňať požiadavky na moderný a používateľsky vyladený e-shop.

Hlavné oblasti spolupráce

  • HTML / CSS dodanej grafiky
  • integrácia s novým ERP systémom
  • integrácia s novým skladovým software
  • B2C & B2B zóna
  • end-to-end testing
  • multijazyčný backend
  • spojenie 3 dodávateľov

Kľúčové medzníky spolupráce

Začali sme slovenskou a maďarskou verziou e-shopu

V máji 2023 sme odštartovali spoluprácu prvým krokom – vytvorením e-shopov v rámci Slovenska a Maďarska. Bezvavlasy nás oslovili s už hotovým grafickým dizajnom, ktoré sme naprogramovali v rámci nášho vlastného CMS BUXUS. Spustenie oboch verzií prebehlo v novembri, ešte pred vyvrcholením posledného kvartálu v podobe Black Friday a vianočného nákupného ošiaľu.

Vychytali sme muchy pomocou end-to-end testovania 

Aby sme podchytili všetky možné scenáre nákupného procesu, podrobili sme nový e-shop celodennému end-to-end testovaniu za účasti klienta. Vďaka nemu sme absolvovali rôzne varianty nákupu (výber rôznych typov dopravy, platby, ich kombinácií a pod.) a odhalili prípadné úskalia, v ktorých mohol nastať problém – od objednávky až po vyskladnenie.

Spustili sme českú verziu www.bezvavlasy.cz 

Po úspešnom nasadení slovenskej a maďarskej verzie nám klient v januári 2023 zveril aj jeho core záber – e-shop pre Českú republiku. Špecialitou celého riešenia je oddelená B2B zóna pre kaderníctva, salóny a barbershopy s pricingom na rôznych úrovniach. Okrem toho fungujú zákaznícke účty v partnerskej B2B zóne na základe dynamického rankingu, ktorý bolo potrebné preniesť do osobitných cien pri každej jednej položke. Veľkou výzvou celého projektu bol výkričník s menom SEO, keďže bolo naším cieľom udržať projekt v dosiahnutých organických pozíciách.

Výsledky spolupráce

www.bezvavlasy.cz od mája 2023 fungujú na rýchlom a flexibilnom CMS-ku, ktoré vďaka našim šikovným programátorom dokázalo zlúčiť 3 rôznych dodávateľov pod jeden svižný a moderný e-shop. Rovnako ako v slovenskej a maďarskej verzii riešenie pokrylo všetky požiadavky klienta – B2C aj B2B zónu so všetkými jej špecifikami tak, aby Bezvavlasy mohli ďalej rásť raketovým tempom. 

Zhrnutie očami ui42

Bezvavlasy sú jedinečný projekt a zároveň výzva, ktorú sa nám podarilo vďaka šikovnosti a presahu našich programátorov vo one–stop shop agentúre a technickému riešeniu na mieru naplniť. Sme radi, že i napriek tak rozsiahlemu zásahu sme viac než 10.000 produktov v e-shope presmerovali bez toho, aby sme ohrozili ich organický traffic. 

Ako hodnotí našu spoluprácu Bezvavlasy?

S firmou ui42 máme vynikající zkušenosti, spolupráce s nimi je vždy profesionální a efektivní. Velké díky si za mě zaslouží projektový manažer Rastislav Sásik, jehož vedení a organizační schopnosti výrazně přispěly k úspěchu našich projektů. Jeho pozornost k detailům a schopnost řešit problémy mě neustále přesvědčují o tom, že jsme si vybrali správného partnera. Samozřejmě si uvědomuji, že tento úspěch je zásluhou celého týmu ui42, který odvádí skvělou práci.

Děkuji a těším se na další úspěšně dokončené projekty.

Kontaktujte nás

Naša agentúra sa riadi pravidlami a princípmi Férového tendra.

Konzultácia zadarmo

S čím by ste potrebovali pomôcť?

Vyberte všetky možnosti, ktoré sa vás týkajú

Potrebujete ešte s niečím pomôcť?

Vyberte si ďalšiu oblasť

Zanechajte nám na vás kontakt

Formulár bol úspešne odoslaný.