E-shopy

ui42 je webová agentúra, ktorá má najväčšie množstvo skúseností práve v oblasti e-commerce, teda v tvorbe a správe e-shopov. Spravili sme už viac ako 30 internetových obchodov postavených na CMS Buxus, ktorý je perfektne pripravený ako základ pre úspešný e-shop. CMS Buxus obsahuje množstvo modulov, ktoré pomáhajú našim klientom rásť v oblasti e-commerce. Či už sa jedná o prepojenia s rôznymi externými systémami (dopravné systémy, platobné brány a pod.), moduly na filtrovanie produktov (fazetové vyhľadávanie), či pokročilé fulltextové vyhľadávanie postavené na SOLR.

E-shopy

Samospráva a štátne inštitúcie

Vytvorili sme viacero webových stránok pre samosprávy a štátne inštitúcie. Nejedná sa iba o obyčajné informačné stránky, ale o komplikované weby a portály, ktoré navyše musia spĺňať prísne kritériá prístupnosti a použiteľnosti webov podľa kritérií Výnosu Ministerstva financií SR. Takéto stránky teda musia byť prístupné aj pre nevidiacich a slabozrakých občanov a pre ľudí so zhoršenou motorikou. Súčasťou nášho skúseného tímu sú certifikovaní odborníci, ktorí tieto kritériá dokážu garantovať pri vývoji tohto typu webov.

Samospráva a štátne inštitúcie

Publikačné weby a blogy

Súčasťou portfólia našich služieb sú aj publikačné weby, teda napríklad internetové časopisy, noviny a blogy. Tento typ webov poskytuje výbornú príležitosť, ako zostať so svojimi zákazníkmi a čitateľmi v neustálom kontakte, či pritiahnuť množstvo nových používateľov. Náš redakčný systém CMS Buxus prináša podporu množstva funkcionalít, ktoré sa priam hodia na vývoj takýchto webov.

Publikačné weby a blogy

Najmodernejšie technológie

Najmodernejšie technológie

Ideme s dobou a pri vývoji webových stránok využívame najmodernejšie technológie a držíme sa aktuálnych štandardov. Pravidelne sa zúčastňujeme na rôznych konferenciách, ktoré udržujú naše vedomosti stále aktuálne.

Viac info
Silný tím

Silný tím

Softvér môže byť len taký dobrý, akí dobrí sú ľudia, ktorí ho vyvíjajú. V našom vývojárskom tíme sa nachádza 18 špičkových odborníkov s rôznym zameraním, ktorí dokážu vyriešiť každý problém.

Viac info
Kvalita na prvom mieste

Kvalita na prvom mieste

Prioritou číslo jedna je pre nás dodanie práce v najlepšej možnej kvalite a splnenie požiadaviek klienta tak, aby bol spokojný a aby výsledok našej práce pomohol jeho biznisu.

Viac info
Dlhoročné know-how

Dlhoročné know-how

Vývoj webových stránok v ui42 sme začali skôr, ako vznikol Google - už v roku 1997. Vďaka tomu má náš tím obrovské množstvo skúseností a know-how, ktoré využívame pri každom projekte.

Viac info

Programovanie

Back-end

Back-end

Programovanie realizujeme najčastejšie v jazyku PHP 7 s využitím frameworku Laravel, pričom využívame databázy MySQL/MariaDB. Dbáme na rýchlosť webových stránok, ku ktorej nám pomáha vykonávanie úloh na pozadí pomocou fronty Beanstalk a cachovania obsahu v Memcache.

Viac info
Front-end

Front-end

Front-endové programovanie (tzv. “narezávanie dizajnu”) realizujeme v jazyku HTML 5 s využitím štýlov LESS / SASS, ktoré kompilujeme do CSS prostredníctvom nástroja gulp. Programujeme v jazyku Javascript, ktorý doplňujeme existujúcimi knižnicami a frameworkami. Pri tvorbe HTML hľadíme na responzívnosť dizajnu a čo najvyššiu rýchlosť webu. Túto dosahujeme aj prostredníctvom asynchrónneho načítavania Javascriptov pomocou nástroja requirejs.

Viac info
API a prepojenia s inými systémami

API a prepojenia s inými systémami

Vyvíjame množstvo prepojení s treťostrannými systémami a API (aplikačné rozhrania). CMS Buxus sme prepojili s viac ako 65 systémami tretích strán (dopravcovia, platobné brány, účtovné systémy, SMS brány a pod.). CMS Buxus zároveň dokáže slúžiť aj ako medzičlánok medzi dvoma systémami tretích strán (napríklad na dopĺňanie a editáciu textov pre PPC reklamu).

Viac info

Monitoring a testovanie

Monitoring chýb

Monitoring chýb

Aby sme vedeli včas zakročiť v prípade akejkoľvek anomálie, monitorujeme všetky chyby, ktoré nastávajú v nami vyvinutých systémoch.

Viac info
Jednotkové testy

Jednotkové testy

K softvéru píšeme jednotkové testy, ktoré nám umožňujú priebežne otestovať funkčnosť kľúčových komponentov počas vývoja softvéru.

Viac info
Automatizované Selenium testy

Automatizované Selenium testy

Pomocou automatizovaných Selenium testov dokážeme garantovať funkčnosť kľúčových častí vyvíjaného systému aj po realizácii zmien.

Viac info
Používateľské testovanie

Používateľské testovanie

Každá vyvinutá funkcionalita je pred odovzdaním klientovi otestovaná testerom.

Viac info

Sémantický web

Súčasťou našich štandardov je aj to, že sa automaticky zaoberáme sémantikou webu. Prispôsobujeme obsah webu tak, aby sme zlepšili SEO (optimalizáciu pre vyhľadávače, ako je napr. Google). Pri e-shopoch uvádzame parametre produktov tak, aby ich Google dokázal rozlíšiť a automaticky zobrazoval napr. cenu a hodnotenie pri produktoch.

Sémantický web

Bezpečnosť a SSL certifikáty

Pri tvorbe webových stránok dbáme na maximálne zabezpečenie. Či už sa jedná o samotnú autentifikáciu alebo nasadenie SSL certifikátu. SSL certifikát zaručuje, že sú dáta medzi webovým serverom a používateľom prenášané v zabezpečenej forme. V dnešnej dobe je už SSL certifikát úplným štandardom a jeho nasadenie nielen zvyšuje dôveryhodnosť stránky voči zákazníkom, ale zlepšuje aj SEO.
Nasadzujeme 1024-bitový SSL certifikát certifikačnej autority COMODO, ktorý je akceptovaný všetkými modernými prehliadačmi a má 256-bitové kódovanie. Je možné si ho predplatiť na 1-3 roky.

Bezpečnosť a SSL certifikáty