Responzívny web majú už aj školy v Trenčianskom kraji

Najväčšou novinkou nových deviatich webov sa stala ich responzívnosť. Zjednodušené zobrazovanie pre smartfóny a tablety umožňuje rýchlejšie a prehľadnejšie prezeranie školských webových stránok. Študenti stredných škôl predsa len patria medzi progresívnych používateľov internetu.

Cieľom projektu bolo jednoduché zabezpečenie aktualizovania webu pre školy a tiež zabezpečenie dodržania štandardy pre prístupnosť webu podľa aktuálnej legislatívy. Základom úspechu bola dôsledne navrhnutá informačná architektúra, kvalitný návrh responzívneho grafického dizajnu a spoľahlivý CMS systém Buxus. Pripravili sme deväť jednotne navrhnutých webov, ktoré pritom zohľadňujú špecifiká a potreby každej školy:

Ďalšou novinkou je prepojenie so softvérom aSc Agenda (zoznamy žiakov, učiteľov, tried či predmetov) a tiež automatické zverejňovanie faktúr a objednávok, ktoré výrazne zjednoduší transparentný prístup k verejným informáciám. A bonus navyše- správca stránky si odteraz môže farebnosť celého portálu jednoducho nastaviť v pripravených nástrojoch (admine) redakčného systému Buxus.

Pre Trenčiansky samosprávny kraj sme pripravili a spravujeme už takmer 50 webov. Okrem webov stredných škôl sme v redakčnom systéme Buxus vytvorili aj weby pre 26 webov sociálnych zariadení a 13 kultúrnych zariadení TSK.

Diskusia

zapojte sa do diskusie a zvýšite dvojnásobne hodnotu tohto článku


blog comments powered by Disqus