Sberbank trackuje dáta cez nástroj Piwik. Bezpečne!

Odovzdali sme zaujimavý projekt pre Sberbank - pomohli sme nasadiť analytiku (Piwik) do ich online bankingu. Pre klienta je nasadenie tohto nástroja veľký úspech, keďže sú jedna z mála národných pobočiek Sberbank, ktorá má zabezpečené trackovanie internet bankingu!

Piwik

Ako jedna z mála firiem na Slovensku máme skúsenosti s nasadzovaním a prevádzkovaním Piwiku. O čom vlastne hovoríme? Piwik je alternatívou ku Google Analytics a ide o open source nástroj, čo môžeme považovať za výhodu, nakoľko sa dá v prípade potreby doprogramovať. Obrovskú pridanú hodnotu možno oproti Google Analytics má Piwik vo vlastníctve a ochrane dát. Tieto sú uložené na vlastnom serveri užívateľa, je možné ich ďalej kontrolovať a robiť analýzy, takisto prepojovať dáta s inými. Táto skutočnosť môže byť veľmi pozitívnym faktorom napríklad pre banky a inštitúcie, ktoré pracujú s vysokocitlivými údajmi, ktoré musia byť uložené v ich vlastnej infraštruktúre.

Inštalácia  a implementácia Piwiku nie je zložitá, ale vyžaduje viac skúseností ako Google Analytics. V ui42 okrem máme skúsenosti nielen s meraním stránok ale tiež eventov, custom variables, ecommerce meraním a tiež napríklad meraním segmentovaným až na kokrétneho používateľa.

Diskusia

zapojte sa do diskusie a zvýšite dvojnásobne hodnotu tohto článku


blog comments powered by Disqus